II Kongres Historyków Języka

27.09.2022 - 09:47, aktualizacja 27.09.2022 - 09:47
Redakcja: nk

W dniach 27–28 czerwca 2023 roku odbędzie się II Kongres Historyków Języka. Organizatorem jest Uniwersytet Śląski.

Celem wydarzenia jest namysł nad problemami odnoszącymi się do opisu i interpretacji zjawisk historycznych lub mających swoje źródła w historii języka. Spotkanie będzie platformą dyskusji nad dokonaniami naukowymi dyscypliny, a także refleksji nad kondycją językoznawstwa diachronicznego, jego możliwości, ograniczeń oraz miejsca we współczesnej lingwistyce.

Uczestnictwo w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia będzie można wysyłać od 1 października do 31 grudnia 2022 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kongresu Historyków Języka.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka.