Sukcesy w jeździectwie

31.05.2022 - 18:04 aktualizacja 31.05.2022 - 18:04
Redakcja: nk
trzy zawodniczki jeździectwa z medalami i nagrodami

AZS Uniwersytetu Śląskiego w dniach 26–29 maja br. był organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Jeździectwie.

Już po raz szósty zawody odbyły się w Radzionkowie we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider, którego przedstawicielem jest Mateusz Cichoń, były reprezentant i absolwent Uniwersytetu Śląskiego. W zawodach brało udział 119 zawodników z 39 uczelni z całej Polski.

Na zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej uczelni. Reprezentowało nas 8 par: Monika Materlik na koniu Decybel First, Liwia Król na koniu Cytat, Aleksandra Pietryszyn na koniu Amanita, Joanna Mikoda na koniu Helena, Małgorzata Kania na koniu Kalina, Aleksandra Urbaniec na koniu L.S. Canaletto, Katarzyna Wachowicz na koniu Bergamo oraz Paulina Sowa na koniu Katana v/h Elzenhof.

Nasze zawodniczki w tym roku zaprezentowały świetną formę.
Liwia Król wywalczyła aż dwa złote medale w klasyfikacji generalnej w kategorii skoki amator oraz w klasyfikacji Uniwersytetów w kategorii skoki amator, gdzie na podium, zdobywając drugie miejsce, stanęła również nasza zawodniczka Paulina Sowa.
Monika Materlik zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji kombinowanej Uniwersytetów.

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów nasza uczelnia zdobyła pierwsze miejsce!
W generalnej klasyfikacji drużynowej nasze zawodniczki wywalczyły 2 miejsce.
W historii Akademickich Mistrzostw Polski to najlepsze wyniki, jakie osiągnęli studenci Uniwersytetu Śląskiego w jeździectwie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!