Studentka UŚ nagrodzona w konkursach poetyckich

17.01.2020 - 10:42 aktualizacja 17.01.2020 - 10:51
Redakcja: MP3
Tagi: konkurs, poezja
notes długopis telefon

Z przyjemnością informujemy, że laureatką 14. edycji konkursu debiutów poetyckich Biura Literackiego „Połów” została Natalia Kubicius, studentka Uniwersytetu Śląskiego, także finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Bieriezina.

O swoich wierszach, pomieszczonych m.in. w przygotowywanym zbiorze „Umowa śmieciowa” mówi, że często rodzą się z zasłyszanych wypowiedzi i publicystyki, a ich język jest bardziej codzienny niż metaforyczny. Swoich sił próbuje także w twórczości prozatorskiej.

Poza studiowaniem polonistyki, Natalia jest zastępczynią redaktora naczelnego Magazynu Studentów UŚ „Suplement”, współpracuje też z Centrum Obsługi Studentów, przygotowując treści na stronę internetową. Oczywiście na umowie śmieciowej;).

Gratulując sukcesu, zachęcamy do lektury rozmowy z autorką, opublikowanej
na stronie Magazynu Literackiego biBLioteka.