Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy studentów UŚ na Akademickich Mistrzostwach Polski

26.05.2021 - 13:35, aktualizacja 26.05.2021 - 13:40
Redakcja: nk

Studenci naszego Uniwersytetu mogą pochwalić się sukcesami na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, tenisie ziemnym oraz tenisie stołowym.

AMP w Judo

W dniach 21–23 maja br. w Pile zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo.

W pierwszym dniu zawodów w kategorii wagowej do 81 kg srebrny medal w typach uczelni wywalczył Oskar Burzyk. Z kolei w drugim dniu zmagań Justyna Gołąb uplasowała się na piątej pozycji w kategorii wagowej do 78 kg, a Bartosz Koziołek na siódmej w kategorii wagowej powyżej 100 kg. Ostatecznie w klasyfikacji uniwersytetów Uniwersytet Śląski zajął czwartą lokatę, a w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni – 19.

Awans tenisistek do finału

W dniach 20–23 maja br. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym – półfinał B.

Reprezentacja naszej uczelni walczyła o awans do rozgrywek finałowych! Dziewczyny po zaciętych meczach zdobyły trzecie miejsce i tym samym uzyskały awans do strefy finałowej, która odbędzie się w Gdańsku.

Reprezentantki: Julia Wędrocha, Maja Turoń, Maja Zamorska, Marta Widenka.

Reprezentanci: Michał Heliasz, Michał Lempart, Jakub Burdziński, Karol Krawczyński.

Świetny występ naszych dziewczyn na AMP w tenisie stołowym

W dniach 23–25 maja br. w Rzeszowie odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Żeńska drużyna Uniwersytetu Śląskiego, po zeszłorocznych sukcesach, również w tym roku spisuje się w tych zawodach znakomicie. Nasze tenisistki zajęły drugie miejsce (najlepsze wśród uniwersytetów), po pięknej walce w finale ulegając jedynie Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, w której występują zawodniczki nawet z ekstraklasy tenisa stołowego. Tym samym nasza drużyna, występująca pod opieką trenera Mariusza Grzesiczaka, awansowała do turnieju finałowego, który odbędzie się za kilka tygodni, również w Rzeszowie.

Skład drużyny: Dominika Banaś, Natalia MłynekKatarzyna Bugaj.

Wszystkim naszym studentkom i studentom serdecznie gratulujemy!