• Polish
transform4europe

#odkryjTransform4Europe | Uniwersytet europejski przyszłości – wielojęzyczny kampus

30.03.2021 - 12:23 aktualizacja 13.07.2021 - 15:11
Redakcja: MK
Tagi: campus, discovert4e, European University, kampus, odkryjt4e, t4e, uniwersytet europejski

Logo T4E

Nasza uczelnia wraz z sześcioma zagranicznymi szkołami wyższymi tworzy uniwersytet europejski w ramach sojuszu Transform4Europe. Co wyróżnia nasze konsorcjum na tle innych? Na pewno idea, wspólny cel, wyzwania, a także hasło Transform4Europe, z którym zapewne zdążyliśmy się już oswoić.

Jakie możliwości daje nam takie partnerstwo uczelni? Co oznacza? Aby przybliżyć ideę uniwersytetów europejskich i naszego sojuszu, przygotowaliśmy cykl infografik i artykułów pod nazwą #odkryjTransform4Europe. Dziś czas na trzecie znaczenie uniwersytetu europejskiego przyszłości odnoszące się do budowania wspólnego wielojęzycznego kampusu.

MISJA

kształcenie wysoko wykwalifikowanych europejskich przedsiębiorców wiedzy

DZIAŁANIE

wielojęzyczny kampus oznaczający m.in. korzystanie ze wspólnej infrastruktury

Naszą siłą jest różnorodność. Dzięki niej możemy się wiele od siebie nauczyć. Aby ułatwić wymianę doświadczeń, chcemy stworzyć międzynarodowy kampus. Mimo iż podstawą komunikacji jest język angielski, opracujemy wspólną strategię językową. Zaprosimy naszych studentów, doktorantów i pracowników do poznawania także innych języków europejskich. Chcemy pielęgnować nasze kulturowe dziedzictwo.

Grafika prezentująca jedno działanie w ramach projektu Transform4Europe: wielojęzyczny kampus oznaczający m.im. korzystanie ze wspólnej infrastruktury