• Polish
transform4europe

#odkryjTransform4Europe | Uniwersytet europejski przyszłości – współpraca z regionem

30.03.2021 - 12:36 aktualizacja 13.07.2021 - 15:08
Redakcja: MK
Tagi: discovert4e, European University, odkryjt4e, region, t4e, uniwersytet europejski

Logo T4E

Nasza uczelnia wraz z sześcioma zagranicznymi szkołami wyższymi tworzy uniwersytet europejski w ramach sojuszu Transform4Europe. Co wyróżnia nasze konsorcjum na tle innych? Na pewno idea, wspólny cel, wyzwania, a także hasło Transform4Europe, z którym zapewne zdążyliśmy się już oswoić.

Jakie możliwości daje nam takie partnerstwo uczelni? Co oznacza? Aby przybliżyć ideę uniwersytetów europejskich i naszego sojuszu, przygotowaliśmy cykl infografik i artykułów pod nazwą #odkryjTransform4Europe. Dziś prezentujemy ostatnie znaczenie uniwersytetu europejskiego przyszłości, związane ściśle z naszym regionem.

MISJA

kształcenie wysoko wykwalifikowanych europejskich przedsiębiorców wiedzy

DZIAŁANIE

współpraca z regionem oparta na wdrażaniu wspólnie wypracowanych rozwiązań

Każda z uczelni sojuszu Transform4Europe ma silną pozycję w regionie. Chcemy pogłębić tę relację i wzmocnić współpracę między pracownikami, doktorantami i studentami a szeroko rozumianym otoczeniem. Mamy dostęp do najnowszej wiedzy oraz możliwość wypracowywania i testowania ciekawych rozwiązań. Chcemy je sprawdzać nie tylko w naszym regionie, lecz również w innych krajach sojuszu. Wierzymy, że dzięki temu stawimy czoła najważniejszym cywilizacyjnym wyzwaniom.

Grafika prezentująca jedno działanie w ramach projektu Transform4Europe: współpraca z regionem oparta na wdrażaniu wspólnie wypracowanych rozwiązań