• Polish

I REPREZENTANTÓW T4EU
NA KONFERENCJI W BARCELONIE

INFORMACJA

„The future in full colour” to temat przewodni jednej z największych inicjatyw poświęconych umiędzynarodowieniu szkolnictwa wyższego. 32. edycja konferencji i targów pn. „EAIE European Association for International Education” została zorganizowana w Barcelonie od 13 do 16 września 2022 roku. Wzięły w niej udział m.in. przedstawicielki Uniwersytetu Śląskiego oraz reprezentanci uniwersytetów zrzeszonych w sojuszu Transform4Europe. Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, wysłuchania serii wykładów na temat wyzwań związanych z umiędzynarodowieniem szkolnictwa wyższego, a także wypracowania nowych umów partnerskich. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

EAIE (European Association for International Education) to organizacja założona w 1989 roku i skupiająca obecnie ponad 3000 członków – jest w czołówce największych na świecie organizacji pozarządowych działających w sektorze szkolnictwa wyższego. Konferencja i targi EAIE odbywają się co roku w innym państwie europejskim.

przedstawicielki UŚ

Od lewej: dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ, mgr Marta Barciak (kierownik Biura Rekrutacji Cudzoziemców na UŚ), mgr Urszula Strączek (Biuro Wymiany Międzynarodowej UŚ) | mat. Uniwersytetu Śląskiego

przedstawicielki UŚ

Od lewej: mgr Marta Barciak, mgr Urszula Strączek, dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ | mat. Uniwersytetu Śląskiego