Spotkanie z Tomaszem Zaródem

04.12.2019 - 20:51 aktualizacja 02.08.2021 - 10:32
Redakcja: an
plakat promujący spotkanie z Tomaszem Zaródem - zawiera najważniejsze informacje (datę i miejsce spotkania, logo organizatorów)

5 grudnia 2019 roku w godz. 13.15–14. 15 w sali 1.19 na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Zaródem z Wydawnictwa Książkowe Klimaty z Wrocławia. Gość wygłosi wykład na temat „Jak zadebiutować jako tłumacz literatury pięknej”. W trakcie spotkania poruszone zostaną takie problemy, jak praca z tłumaczem, redaktorami, praca nad przekładanym tekstem. Przedstawione zostaną również najnowsze polskie przekłady ze słowiańskich literatur.

Wydarzenie organizowane jest przez pracowników kierunku filologia słowiańska Wydziału Humanistycznego UŚ.