Warsztaty z self-publishingu

05.12.2019 - 21:15 aktualizacja 07.12.2019 - 21:21
Redakcja: an
czytnik, na którym wyświetla się fragment książki

W grudniu 2019 roku na Wydziale Humanistycznym w Katowicach rozpoczną się bezpłatne warsztaty z self-publishingu, które prowadzi Justyna Tomska – redaktorka, specjalistka od prawa autorskiego. Napisała scenariusz do spektaklu „Hotel Nowy Świat” (w reż. M. Piekorz, Teatr Polski Bielsko-Biała). Jej zbiór wierszy List do patomorfologa zdobył w tym roku wyróżnienie w konkursie Miasta Krakowa im. A. Świrszczyńskiej w kategorii debiut poetycki.

Uczestnicy warsztatów będą sie mogli dowiedzieć m.in.:

• w jakim programie złożyć tekst;
  • w jakim zaprojektować okładkę;
  • z jakich narzędzi skorzystać, aby wypromować książkę w internecie (swoją lub cudzą);
  • co zrobić, gdy chcemy skorzystać z cudzych tekstów;
  • ile musimy mieć pieniędzy, żeby zacząć myśleć o projekcie.

Zapisy na warsztaty prowadzi Anna Mitura (anna.mitura@us.edu.pl; Wydział Humanistyczny, pl. Sejmu Śląskiego 1, pok. 8). Termin zgłoszeń upływa 12 grudnia.

Zajęcia są realizowane w ramach projektu pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

logo UE