Premiera książki „Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje” dra Marcina Fabjańskiego

10.02.2021 - 17:06 aktualizacja 10.02.2021 - 17:06
Redakcja: am
Tagi: Marcin Fabjański

Informujemy, że 10 lutego 2021 r., po ponad 10 latach, ukazuje się drugie wydanie kultowej książki doktora Marcina Fabjańskiego pt. „Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje”.

Fragment książki:

W Stoicyzmie ulicznym opisałem czterdzieści pięć typowych sytuacji życiowych, w których często cierpimy bardziej, niż trzeba, bo poddajemy się tyranii niezdrowych myśli. Każda z nich opatrzyłem stoicka recepta. Oczywiście nie wyczerpałem wszystkich możliwości – ani sytuacji, ani środków. Ale większość stoickich zaleceń pomaga w rozmaitych okolicznościach lub raczej w różnych typach okoliczności. Technika, która się przyda, gdy „na zawsze” utkwisz w korku ulicznym, pewnie nie zawiedzie w kolejce na poczcie czy do odprawy na lotnisku.

dr Marcin Fabjański

Absolwent University of York w Wielkiej Brytanii i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor filozofii (jego praca dotyczyła buddyzmu i Schopenhauera), certyfikowany instruktor Mind-Body Bridging, nauczyciel medytacji w ruchu: Zhineng Qigong.

Pracował jako dziennikarz, był związany z takimi tytułami, jak „Gazeta Wyborcza”, „Przekrój”, nowojorski „Nowy Dziennik”. Nagrodzony m.in. Grand Press i nagroda Independent Press Association w Nowym Jorku.

W magazynie „Coaching” prowadzi autorska rubryke „Metafizyka dla neurotyka”.

Autor m.in. Wędrówek filozoficznych (2003), Europowieści (2005), pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej Stoicyzm uliczny (2010), Ogryzka Aureliusza (2011), Bóg gra z 10. 11 opowiadań piłkarskich (2011), Uwolnij się. Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów (2020) a także filmów dokumentalnych i scenariuszy.

okładka książki Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje Marcin Fabjański OSWÓJ WŁASNE MYŚLI I PRZESTAŃ SIĘ BAĆ Premiera 10.02.2021 Znak Literanova

foto. mat. prasowe