Praca dyplomowa studentki filologii polskiej wyróżniona w konkursie Prezydenta Miasta Częstochowy

10.05.2021 - 12:22 aktualizacja 10.05.2021 - 12:23
Redakcja: am
Tagi: wyróżnienia

Praca dyplomowa (licencjacka) Pani Aleksandry Ryś – studentki filologii polskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – została wyróżniona w konkursie Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych prac poruszających problematykę związaną z Częstochową i najlepiej korespondujących z aktualnymi potrzebami miasta, promującymi m.in. gospodarkę lokalną, kulturę, turystykę czy oświatę.

Doceniona praca pt. Mowa mieszkańców Częstochowy i okolic. Analiza regionalizmów leksykalnych została napisana pod opieką naukową dr hab. Barbary Mitrengi i obroniona w roku akademickim 2019/2020.

Informacje o wynikach konkursu i fotorelację z wręczenia nagród można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

grafika przedstawiająca zdjęcie w ramce kobiety w todze absolwenta stojące na półce obok książek