Zaproszenie do kina chorwackiego

28.05.2021 - 09:36 aktualizacja 28.05.2021 - 09:36
Redakcja: am
Tagi: kino chorwackie

Serdecznie zapraszamy Pracowników oraz Studentów Uniwersytetu Śląskiego do obejrzenia czterech chorwackich filmów: dwóch fabularnych: „Comic Sans” w reżyserii Nevio Marasovicia i „Nie zaglądaj mi do talerza” w reżyserii Hany Jusić oraz dwóch filmów dokumentalnych: pod tytułem „Głośniej od broni” w reżyserii Miroslava Sikavicy i „Srbenka” w reżyserii Nebojšy Slijepčevicia.

Filmy znajdują się na uniwersyteckiej platformie Moodle pod linkiem.

Aby uzyskać dostęp do filmów, należy wpisać słowo-klucz: Film.

Polskie napisy powstały na zajęciach z przekładu pisemnego oraz przekładu audiowizualnego prowadzonych przez dra hab. Leszka Małczaka, prof. UŚ. Autorkami tłumaczenia są studentki filologii chorwackiej: Paulina HomelWiktoria KozłowskaMarzena MrozikAleksandra NowickaKarolina RasmusGabriela SzwedkowiczKamila TargańskaMagdalena Zagórska.

grafika przedstawiająca rysunek starego modelu kamery z napisem FILM, w tle taśma filmowa