Dr Magdalena Ochwat nominowana do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego

18.10.2021 - 11:17 aktualizacja 18.10.2021 - 11:17
Redakcja: mn

Z przyjemnością informujemy, że dr Magdalena Ochwat z Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną UŚ została nominowana do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego.

Konkurs jest jedyną inicjatywą w Polsce, skierowaną do autorów prac naukowych o edukacji. Niezmienne pozostają również jego cele – docenienie autorów, którzy piszą merytorycznie, odpowiedzialnie i szukają w swoich pracach odpowiedzi na wyzwania, przed którymi stoi edukacja.

Nagroda ma już swoją historię. W tym roku organizatorzy otrzymali imponującą liczbę 277 zgłoszeń. Kapituła nominowała do Nagrody 22 prace. Ze wszystkimi publikacjami można się zapoznać na efc.edu.pl.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

– naukowej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i rozdziały w monografii zbiorowej,

– publicystycznej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i podcasty,

– specjalistycznej – za artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej o charakterze branżowym, skierowane do edukatorów, nauczycieli, dyrektorów szkół.

Dwa artykuły dr Magdaleny Ochwat dotyczące edukacji humanistycznej w czasach katastrofy klimatu zostały nominowana do Nagrody w kategorii specjalistycznej. Z ich treścią można się zapoznać na efc.edu.pl.

zaproszenia na uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Romana Czarneckiego