Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Tydzień Bibliotek w CINiB-ie

12.05.2022 - 13:02 aktualizacja 12.05.2022 - 13:02
Redakcja: am
Tagi: CINiBA

CINiBA włączyła się w ogólnopolskie obchody Tygodnia Bibliotek. Jest to dziewiętnasta odsłona inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym roku hasło przewodnie programu brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Wydarzenia w CINiB-ie będą się odbywać od 9 do 14 maja 2022 roku.

Warto przypomnieć, że w tym roku CINiBA świętuje jubileusz 10-lecia swojego powstania. Od dnia otwarcia Centrum dla czytelników, które odbyło się 27 września 2012 roku, biblioteka ugościła w swoich przestrzeniach niemal trzy miliony użytkowników. Aktualnie w CINiB-ie znajduje się prawie 1,2 mln tradycyjnych zbiorów bibliotecznych, w tym niemal 400 tys. w wolnym dostępie, a najczęściej udostępnianym egzemplarzem książki w CINiB-ie jest „Meritum: prawo rodzinne” autorstwa Jolanty Bucińskiej.

W trakcie Tygodnia Bibliotek CINiBA organizuje Tydzień Otwarty, w ramach którego odbędą się liczne wydarzenia edukacyjne i kulturalne: wykłady, warsztaty, wycieczki oraz gry terenowe.

Szczegółowy program aktywności wraz z opisem przebiegu rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

 

Dodatkowo CINiBA oddała do dyspozycji Wydziału wygodne leżaki, aby studenci mogli zrelaksować się z ulubioną książką. Można je znaleźć w strefach studenckich oraz na tarasie.

zdjęcia leżaków, pod spodem napis:

plakat informujący o XIX tygodniu bibliotek

return to top