Stypendium Hamburg Institute for Advanced Study dla prof. Przemysława Marciniaka

18.05.2022 - 12:47 aktualizacja 19.05.2022 - 10:33
Redakcja: mn

Profesor Przemysław Marciniak otrzymał na rok  akademicki 2023/2024 stypendium Hamburg Institute for Advanced Study (HIAS, https://hias-hamburg.de/).

Instytut w Hamburgu, zorganizowany na wzór najstarszej  tego  typu instytucji Institute for Advanced Study w Princeton, każdego roku oferuje do  20 stypendiów uczonym z całego świata. Profesor Marciniak będzie pracował w Hamburgu nad książką poświęconą zwierzętom w literaturze bizantyńskiej.

Przemysław Marciniak - zdjęcie profilowe

Prof. dr hab. Przemysław Marciniak – profesor nauk humanistycznych, bizantynista, związany z Uniwersytetem Śląskim od czasów studiów na kierunku filologia klasyczna. Jego zainteresowania naukowe dotyczą literatury bizantyńskiej (szczególnie dwunastowiecznej), recepcji Bizancjum, humori i studiów nad (bizantyńskimi) zwierzętami. Z wcześniejszymi badaniami w tym zakresie można zapoznać się na stronie Wydziału.