Dr Aleksander Kopka na prestiżowej konferencji międzynarodowej w Waszyngtonie

20.05.2022 - 15:59 aktualizacja 20.05.2022 - 15:59
Redakcja: am

Dr Aleksander Kopka z Instytutu Filozofii będzie uczestniczył w prestiżowej konferencji międzynarodowej „Derrida Today”, która odbędzie się 12-15 czerwca 2022 roku w Waszyngtonie.

Konferencja „Derrida Today” jest cyklicznym wydarzeniem, zrzeszającym badaczy i badaczki z całego świata, zajmujących się myślą francuskiego filozofa Jacques’a Derridy. W tegorocznej siódmej edycji, poświęconej w głównej mierze problematyce demokracji, jej kryzysom i przyszłości, udział wezmą znakomici komentatorzy Derridy, m.in. Gil Anidjar, Marc Crépon, Peggy Kamuf czy Samuel Weber.

Dr Aleksander Kopka wygłosi referat zatytułowany „Democracy Against Imperialism: On Jacques Derrida’s Critique of the Reason of the Strongest”.

Link do strony konferencyjnej: https://derridatoday.com.au/conference/

Osoby siedzące na widowni