Wolontariat studentek Wydziału Humanistycznego na rzecz uchodźców z Ukrainy

29.07.2022 - 12:51 aktualizacja 29.07.2022 - 12:51
Redakcja: am

Miło nam poinformować, że na ręce Dziekana prof. dr hab. Adama Dziadka zostały złożone podziękowania od Prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. Z o.o. w restrukturyzacji, Pani Anety Kawki, za działania studentek naszego Wydziału. Panie Karolina Wawrzyniak, Maria Lukosek, Magdalena Domańska, Angelika Bogdał, Julia Konik oraz Dominika Ditrich zorganizowały kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Ośrodku Pomocy dla Ukrainy prowadzonym w Szpitalu.

Kurs został przeprowadzony w oparciu o autorskie materiały dydaktyczne studentek oraz te z ogólnodostępnych źródeł. Praca zaangażowanych osób wykonana została w ramach wolontariatu.

Studentki zadbały również o zwierzęta przybyłe z Ukrainy, przekazując dla nich pożywienie i niezbędne akcesoria.

złączone dłonie, filtr w kolorach ukraińskiej flagi