Uroczyste seminarium z okazji rozpoczęcia semestru zimowego w Szkole Prawa Hiszpańskiego i Praw Krajów Ameryki Łacińskiej

27.09.2022 - 13:25 aktualizacja 27.09.2022 - 13:25
Redakcja: am

7 października 2022 r. w godzinach 12:00-14:00 w sali Rady Instytutu na Wydziale Prawa i Administracji UŚ odbędzie się uroczyste seminarium z okazji rozpoczęcia semestru zimowego w Szkole Prawa Hiszpańskiego i Praw Krajów Ameryki Łacińskiej.

Podczas seminarium inauguracyjnego zostanie podpisana umowa o współpracy z Academia Interamericana de Derechos Humanos de Coahuila w Meksyku. Swoją obecnością zaszczyci nas Ambasador Meksyku w RP, Juan Sandoval Mendiolea, który w kontekście międzynarodowej współpracy wygłosi kilka słów na temat znaczenia edukacji w stosunkach między Meksykiem a Polską. W czasie uroczystości obecni będą również prof. dr Irene Spigno, prof. dr Yessica Esquivel oraz prof. dr José Antonio Estrada Marún, którzy zaprezentują trzy krótkie wystąpienia.

Wydarzenie będzie odbywało się w języku hiszpańskim.

Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Praw Krajów Ameryki Łacińskiej (la Escuela de Derecho Español y Derecho de los Países de América Latina) to specjalny program zajęć w języku hiszpańskim dotyczących prawa obowiązującego w Hiszpanii i w krajach Ameryki Łacińskiej, który działa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia są prowadzone przez 15 profesorów z 8 państw, zarówno w formie kontaktowej, jak i zdalnej.

Więcej informacji o Szkole oraz rekrutacji znaleźć można na stronie WPiA.

plakat informujący o wydarzeniu