„Najlepsi z najlepszych! 4.0” – sukces studentki i studenta Wydziału Humanistycznego

26.10.2022 - 10:03 aktualizacja 26.10.2022 - 10:07
Redakcja: mn

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Najlepsi z najlepszych! 4.0” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Studentki i studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowali cztery wnioski. Trzy z nich otrzymały dofinansowanie, w tym dwa z Wydziału Humanistycznego:

• „Projekt nowoczesnego środowiska Jana Krzysztofa Kluka na podstawie podręcznika gospodarczego jego autorstwa” – Konrad Kopel pod opieką merytoryczną dr. Adama Pisarka;
  • „Kształtowanie się koncepcji myślenia magicznego we wczesnych tekstach Eugeniusza Frankowskiego” – Anna Leśniewska pod opieką merytoryczną dr. hab. Marka Pacukiewicza, prof. UŚ i dr Kamili Gęsikowskiej.

Celem projektu pt. „Najlepsi z najlepszych! 4.0” jest wspieranie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej. Dofinansowanie może być przeznaczone m.in. na udział w międzynarodowych zawodach, konkursach oraz konferencjach. Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.