Monografia zbiorowa „Dynamiken des Liminalen. (Diskurs)linguistische Annäherungen an das Phänomen Grenze”

15.12.2022 - 09:37 aktualizacja 15.12.2022 - 09:37
Redakcja: mn

Dnia 14 grudnia 2022 r. opublikowano niemieckojęzyczną monografię zbiorową pt. „Dynamiken des Liminalen. (Diskurs)linguistische Annäherungen an das Phänomen Grenzepod redakcją dr. Mariusza Jakosza, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach) i prof. dr hab. Joanny Szczęk (Uniwersytet Wrocławski). Publikacja ukazała się w renomowanym niemieckim wydawnictwie Brill: V&R unipress, które znajduje się na liście MNiSW pośród najwyżej punktowanych wydawnictw zagranicznych (tzw. poziom II).

Celem monografii jest lingwistyczna refleksja nad »granicą« jako zjawiskiem złożonym, dynamicznym i wielowymiarowym, które podlega ciągłym zmianom. Teksty zebrane w niniejszym tomie ukazują fenomen »granicy« z perspektywy tekstualnej, dyskursywnej, terminologicznej oraz komunikacyjnej. Podjęta tematyka wpisuje się w aktualny nurt pogłębionych badań dotyczących poszukiwania nowych rozwiązań w wymienionym obszarze i otwiera wiele nowych pól badawczych.

Okładka monografii zbiorowa „Dynamiken des Liminalen. (Diskurs)linguistische Annäherungen an das Phänomen Grenze”