3. Dzień Komunikacji Międzykulturowej

Redakcja: am
Tagi: Dzień Komunikacji Międzykulturowej, Koło Komunikacji Międzykulturowej

KULTUROWE WYMIARY HUMORU

„Humor i uśmiech to znak zwycięskiego górowania nad losem.”

Stefan Garczyński

Humor to pogodny nastrój, wesołe usposobienie, to stan psychiki subiektywnie postrzegany jako pozytywny. Jest zjawiskiem spotykanym we wszystkich społeczeństwach i pełni wiele funkcji w życiu codziennym. Pomaga rozładować napięcie i stres, ułatwia  nawiązać nieformalne relacje. Dzięki humorowi człowiek łatwiej znosi zmienne koleje losu i odzyskuje poczucie proporcji w ocenie rangi wydarzeń.

Niewątpliwie humor jest pojęciem uniwersalnym, ale to, co, gdzie, kiedy, z kim i w jakich okolicznościach jest uważane za zabawne różni się w zależności od kultury.  Humor często niesie ze sobą ukryte komunikaty, które nie są łatwe do wychwycenia przez osoby posługujące się drugim językiem lub pochodzące z innej kultury, a zatem jest podatny na błędną interpretację w komunikacji międzykulturowej (Bell, 2007).

Celem 3. Dnia Komunikacji Międzykulturowej jest spojrzenie na humor z perspektywy różnych kultur. Słuchając prezentacji przygotowanych przez pracowników oraz studentów Koła Komunikacji Międzykulturowej dowiecie się Państwo, jak posługują się humorem przedstawiciele różnych kultur, co nas śmieszy, a co może wprawić w zakłopotanie.

ZAPRASZAMY na nasze wydarzenie w dniu 7 grudnia 2021, które odbędzie się na MS Teams, od godz. 9.00.

Link do spotkania: http://bit.ly/3FKVy0m