Hispanofonia 2023

19.04.2023 - 10:00, aktualizacja 19.04.2023 - 11:06
Redakcja: mn

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta „Hispanofonii” na Wydziale Humanistycznym UŚ w Sosnowcu, które odbędą się 26 maja 2023 roku od godz. 9:45. Udział w wydarzeniu będzie możliwy za pośrednictwem kanału YouTube.

Jako że w Hiszpanii rok 2023 został ogłoszony rokiem Pabla Picassa, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest życie i twórczość tego wybitnego artysty.

Głównym celem spotkania jest promocja języka i kultury hiszpańskiej wśród uczniów w naszym regionie.

W programie przewidziano prelekcje wykładowców i współpracowników Kierunku Filologia Romańska (część z nich w języku polskim, część w języku hiszpańskim) oraz tradycyjny konkurs podsumowujący dla uczniów.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie także wystawa prac „Między modernizmem a surrealizmem” przygotowanych przez młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Katowicach i Szkoły Podstawowej nr 55 Specjalnej w Katowicach.

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie.

Koordynatorkami Święta „Hispanofonii” są: dr Aniela Kucharska, mgr Magdalena Sędek.