Inauguracja działalności EUROPE DIRECT Śląskie

15.06.2021 - 10:56, aktualizacja 15.06.2021 - 10:56
Redakcja: am
Tagi: EUROPE DIRECT Śląskie

18 czerwca 2021 roku odbędzie się inauguracja działalności EUROPE DIRECT Śląskie – „Głos Unii Europejskiej na Śląsku to my!”.

EUROPE DIRECT Śląskie to nowopowstały Punkt Kontaktowy, będący częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków w ramach sieci Europe Direct w Polsce. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska.

Uczestnikami debaty na temat katastrofy klimatycznej i zrównoważonego rozwoju regionu będą prof. dr hab. Jerzy Buzek (poseł do Parlamentu Europejskiego), dr Michał Gramatyka (poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej) oraz Beata Białowąs (członkini Zarządu Województwa Śląskiego). Biuro śląskiego Punktu poprowadzi Stowarzyszenie Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia”, którego prezesem jest prof. Wiesław Banyś.

Częścią wydarzenia będzie prezentacja projektów społecznych przygotowanych przez studentów „Uniwersytetu Dialogu” – jednostki projektu „Uniwersytet Humanistów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach” prowadzonego na Wydziale Humanistycznym.

MIEJSCE: Katowice, ul. Opolska 15 (podwórko)

PROGRAM:

• Oficjalne otwarcie Punktu Kontaktowego EUROPE DIRECT Śląskie
  • Debata „Młodzi o przyszłości Śląska w Europie”.
  • Prezentacja inicjatyw wypracowanych w ramach projektu „Uniwersytet Dialogu”.
  • Rozmowy podwórkowe przy kawie i kołoczu.

Obowiązuje rejestracja: biuro@europedirect-slaskie.pl

ORGANIZATORZY: