Mapowanie Annie Ernaux – wykład mistrzowski prof. Krzysztofa Jarosza

Redakcja: am
Tagi: Komisja Historycznoliteracka, PAN

plakat informujący o wykładzie

Komisja Historycznoliteracka PAN – oddział w Katowicach serdecznie zaprasza na wykład mistrzowski prof. Krzysztofa Jarosza pt. Mapowanie Annie Ernaux,
który odbędzie się 6 grudnia 2022 roku o godzinie 17.15 w sali C0.37 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 4.

Krzysztof Jarosz – profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, romanista. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół XX-wiecznej powieści francuskiej, współczesnej literatury quebeckiej i maurytyjskiej, przekładu literackiego. Jest autorem 3 książek, redaktorem i współredaktorem kilku monografii wieloautorskich, pomysłodawcą i redaktorem naczelnym dwóch czasopism naukowych, „Romanica Silesiana” (2006-2017) i „TransCanadiana” (2007-2013), autorem ponad 70 artykułów naukowych opublikowanych w kraju i za granicą. Wydał cykl edycji krytycznych utworów Anandy Devi.