Polsko-rosyjskie seminarium naukowo-dydaktyczne

10.05.2021 - 10:29, aktualizacja 12.05.2021 - 11:25
Redakcja: am
Tagi: reportaż, Rosja, seminarium, Uniwersytet im. Łomonosowa, Uniwersytet Śląski

Tematem międzynarodowego polsko-rosyjskiego seminarium naukowo-dydaktycznego, które odbędzie się
w piątek 14 maja (początek o 12.30 czasu polskiego) na platformie zdalnej, będą Współczesne polskie reportaże literackie o Wschodzie: stereotypy – konwencje – perspektywa dydaktyczna. Seminarium jest organizowane w ramach II edycji konkursu pn. Współmyślenie w humanistyce w ramach projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w okresie od 1.10.2020 do 30.06.2021.

W skład grupy projektowej wchodzi sześcioro studentów Wydziału Humanistycznego UŚ z Polski, Chin i Ukrainy z kierunków międzynarodowe studia polskie i filologia polska. Mentorem grupy jest prof. dr hab. Dariusz Rott
z Instytutu Literaturoznawstwa UŚ.

Współorganizatorem spotkania jest Katedra Filologii Słowiańskiej Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M. Łomonosowa (Rosja). W seminarium wezmą udział prof. Natalia Ananiewa, kierownik Katedry, doc. Olga Leszkowa oraz doktoranci i studenci Katedry.

Patronat nas seminarium objął Dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Adam Dziadek oraz Instytut Polski w Moskwie.

Partnerem projektu jest Fundacja Uniwersytetu Śląskiego.

Logotypy od lewej: Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, flaga Unii Europejskiej - okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle, obok napis: Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

gmach główny Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie Na zdjęciu: gmach główny Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie Fot.: Dariusz Rott