Projekcja chorwackiego filmu pt. „Wyprawa na ryby i gawędy rybackie”

20.05.2022 - 17:38, aktualizacja 23.05.2022 - 11:43
Redakcja: am

Serdecznie zapraszamy na projekcję chorwackiego filmu pt. „Wyprawa na ryby i gawędy rybackie”.

Projekcja odbędzie się w Katowicach 31 maja o godz. 18.00 w sali kinowej w nowej siedzibie Wydziału Humanistycznego, ul. Uniwersytecka 4.

Będzie to prapremiera filmu z polskimi napisami, które opracowały studentki II roku filologii chorwackiej: Sara Barańska, Wiktoria Kamieniak, Wiktoria Mucha i Edyta Zarzeczna pod kierunkiem i opieką dr. hab. Leszka Małczaka, prof. UŚ.

Film oparty jest na renesansowym utworze Petara Hektorovicia, pochodzącego z wyspy Hvar poety, jednocześnie jednego z bohaterów prezentowanej opowieści. Tragiczna, pierwsza, młodzieńcza, niespełniona miłość, starość, sztuka, konflikty o podłożu klasowym… oraz przepiękne krajobrazy.

Gorąco polecamy ten klimatyczny film, który skłania do refleksji nad, wydaje się, najważniejszymi rzeczami w życiu.

Organizator wydarzenia zwraca się do osób zainteresowanych projekcją z uprzejmą prośbą o kontakt (leszek.malczak@us.edu.pl), ponieważ w przypadku większej liczby widzów projekcja odbędzie się w auli oraz sali kinowej.

Oficjalny zwiastun:

plakat informujący o wydarzeniu