Spotkanie autorskie z Tanją Kinkel

15.11.2021 - 09:55, aktualizacja 15.11.2021 - 09:55
Redakcja: am

W dniu 15.11.2021, o godz. 11.30, w sali 1.22 w budynku Neofilologii przy ul. Grota-Roweckiego 5 w Sosnowcu odbędzie się spotkanie autorskie wokół powieści Tanii Kinkel pt. „Schlaf der Vernunft”.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Dr Tanja Kinkel studiowała germanistykę, teatrologię i komunikację. Jest laureatką licznych nagród literackich, członkinią niemieckiego PEN-klubu, prezeską International Feuchtwanger Society w Los Angeles, członkinią rady doradczej Friends of the Bamberg Symphony Orchestra. Regularnie gości jako wykładowczyni na uczelniach w Niemczech i za granicą.  Odznaczona Bawarskim Orderem Zasługi. Spod jej pióra wyszło dwadzieścia powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków, których łączny światowy nakład przekroczył siedem milionów egzemplarzy. Tanja Kinkel jest patronką Bundesverband Kinderhospiz. W 1992 r. założyła organizację charytatywną dla dzieci „Brot und Bücher e.V.” W języku polskim ukazały się „Synowie Wilczycy”, „Cienie La Rochelle” oraz „Liście w księżycowym blasku”.

Więcej o autorce: https://www.tanja-kinkel.de

otwarta książka, w tle stos książek