Tydzień Brechta

06.03.2023 - 11:30, aktualizacja 06.03.2023 - 11:30
Redakcja: mn

W dniach 13-17.03.2023 na Wydziale Humanistycznym będzie miał miejsce „Tydzień Brechta”, w ramach którego odbędą się m.in.

• Spotkanie wokół książki Jürgena Hillesheima pt. „Lotte Lenya und Bertolt Brecht. Das wilde Leben zweier Aufsteiger“.
  • Konferencja popularyzująca monografię wieloautorską pod red. Zbigniewa Feliszewskiego pt. „Bertolt Brecht in Systemkonflikten. Produktion – Wirkung – Rezeption“.
  • Wykłady i seminaria prof. Karoline Hillesheim z Uniwersytetu w Augsburgu dla studentek i studentów filologii germańskiej.
  • Wystawa ze zbiorów Biblioteki Śląskiej pt. „Brecht w Polsce. W 125 rocznicę urodzin niemieckiego pisarza”.

Organizatorami są: Kierunek Filologia Germańska, zespół badawczy: Interdyscyplinarne studia nad dramatem i teatrem niemieckojęzycznym oraz Biblioteka Śląska.

Serdecznie zapraszamy!