Warsztaty opery pekińskiej (online)

11.01.2021 - 12:44, aktualizacja 11.01.2021 - 12:44
Redakcja: am
Tagi: Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ, opera pekińska, warsztaty

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące opery pekińskiej! Jeśli chcieliby Państwo poznać historię tego wyjątkowego teatru, zobaczyć niesamowite makijaże i stroje, które są jego nieodłącznym elementem, posłuchać fragmentów śpiewanych utworów – zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Warsztaty poprowadzi lektorka Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ, ChunYue Jiang, specjalistka od opery pekińskiej. Warto dodać, że opera ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2010 roku. Zachęcamy do poznania jej historii i specyfiki.

Spotkanie ma formę warsztatów, prosimy o wysłanie zgłoszeń na adres mailowy: tydzienkultur@gmail.com
do 20 stycznia 2021 r.

Plakat wydarzenia: Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ zaprasza na warsztaty opery pekińskiej PROWADZĄCA: ChunYue Jiang 27.01.2021 o 18:00 Jeśli chcesz zobaczyć wspaniałe stroje, usłyszeć niesamowite utwory (live!), jeśli chcesz zobaczyć fragmenty najważniejszych dzieł opery pekińskiej, musisz do nas dołączyć! Może nawet nauczysz się śpiewać. Spotkanie w formie warsztatów (zoom) ZGŁOSZENIA: tydzienkultur@gmail.com (do 20 stycznia)