Konkursy realizowane przez Narodowe Centrum Nauki

17.02.2021 - 09:59 aktualizacja 18.06.2021 - 09:55
Redakcja: am
Tagi: Narodowe Centrum Nauki

Zespół ds. Projektów Wydziału Humanistycznego UŚ zaprasza do wzięcia udziału w konkursach realizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Konkurs Tango 5

Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Cel konkursu:

Celem konkursu jest wzrost stopnia komercjalizacji technologii bazujących na wynikach badań podstawowych uzyskanych w projektach bazowych szczególnie:

• określenie planu rozwoju technologii bazujących na wynikach badań podstawowych,
  • wzrost zaangażowania przedsiębiorców w rozwój technologii bazujących na wynikach badań podstawowych.

Kto może ubiegać się o uczestnictwo:

Osoby, które chciałyby ubiegać się o udział w konkursie (zwane inaczej wnioskodawcą) muszą posiadać wcześniejsze doświadczenie w kierowaniu projektem bazowym lub uzyskały pisemną zgodę kierownika projektu bzowego do pełnienia funkcji kierownika w projekcie TANGO 5.

Zakres finansowy oraz czasowy projektów:

• Maksymalny budżet składanego projektu dla jednostek naukowych wynosi 250 tys. PLN na okres do 15 miesięcy,
  • Maksymalny budżet składanego projektu dla Konsorcji jednostek naukowych z przedsiębiorcami wynosi 3 mln PLN na okres do 36 miesięcy,
  • Bardziej szczegółowe informacje na temat budżetu i kwalifikowalności kosztów można znaleźć na stronie NCBR.

Zakres Tematyczny możliwych badań:

DOWOLNY – konkurs nie posiada ograniczenia tematycznego

Termin:

Konkurs będzie trwa od 1 lutego 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku (do godziny 16.00). Okres ten zostanie podzielone na rundy:

• runda I: od 1 lutego 2021 roku do 30 kwietnia 2021 roku,
  • runda II: od 1 maja 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku (do godz. 16:00)

Ogłoszenie konkursu TANGO 5 | Narodowe Centrum Nauki (ncn.gov.pl)

Informujemy, że w grudniu 2020 roku pracownicy Wydziału Humanistycznego złożyli do Narodowego Centrum Nauki:

• 9 wniosków w ramach konkursu na projekty badawcze otwarte dla wszystkich naukowców OPUS,
  • 8 wniosków w ramach konkursu na projekty badawcze realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora SONATA,
  • 2 wnioski w ramach konkursu PRELUDIUM BIS.

Do 31 grudnia 2020 roku złożono 5 wniosków o przyznanie stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

W styczniu 2021 roku z Wydziału Humanistycznego złożono 8 wniosków NPRH:

• Fundamenty = 1
  • Uniwersalia 2.2 = 1
  • Dziedzictwo = 6

zbliżenie na dłonie kobiety i mężczyzny trzymających długopisy i dokumenty nad biurkiem

ZESPÓŁ ds. PROJEKTÓW WYDZIAŁU HUMANISTYCZNEGO

tel. 32 2009 440