Ankieta COESO na temat finansowania nauki obywatelskiej w naukach społecznych i humanistycznych

30.03.2021 - 11:25, aktualizacja 30.03.2021 - 11:25
Redakcja: am

Centrum Humanistyki Cyfrowej Instytutu Badań Literackich PAN serdecznie zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej finansowania nauki obywatelskiej w naukach społecznych i humanistycznych (HS). Ankieta jest częścią europejskiego projektu „Collaborative Engagement on Societal Issues” (COESO) (Horizon 2020 REF: 101006325).

Link do ankiety po angielsku.

Badanie jest skierowane do wszystkich osób, które chcą wnieść swój wkład w rozwój metodologii nauki obywatelskiej w HS. Nauka obywatelska to kolaboratywna forma prowadzenia badań naukowych nastawiona na twórcze uczestnictwo przedstawicieli organizacji obywatelskich i indywidualnych osób spoza obszaru nauki, a także ruch społeczny promujący tę  formę badań.

Zadaniem ankiety jest określenie głównych potrzeb nauki obywatelskiej w zakresie jej finansowania.

Grafika w języku angielskiem – tekst od gory: COESO Collaborative Engagement on Societal Issues Help us get to know the landscape on Citizen Sience Funding in Social Sciences and Humanities We listen. Na dole w prawym rogu flaga UE oraz napis: This survey is part of the research conducted by the European COESO Project on ‘Collaborative Engagement on Societal Issues’ (Horizon 2020 REF: 101006325). W tle dłoń wypełniająca ankietę.