Cykl wykładów w języku hiszpańskim: „Płeć, feminizm i prawa kobiet w Ameryce Łacińskiej”

10.10.2022 - 12:45 aktualizacja 10.10.2022 - 12:47
Redakcja: mn

plakat informacyjny dotyczący wykładów Prof. dr José Antonio Estrada Marún

Wydział Prawa i Administracji UŚ zaprasza na wykłady online w ramach realizowanego przez Uniwersytet Śląski Projektu Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W dniach 11-22 października 2022 roku poprowadzi je Prof. dr José Antonio Estrada Marún.

Temat wykładów: Perspectivas latinoamericanas de género y derechos humanos

Dr José Antonio Estrada Marún jest meksykańskim naukowcem. Pracę doktorską napisał na Uniwersytecie Karola III w Madrycie. Na przestrzeni lat, pracował m.in. jako Starszy Prawnik w Sądzie Najwyższym w Meksyku. Jest Profesorem oraz Badaczem w Akademii Interamerykańskiej Praw Człowieka w Coahuili, Meksyku.

W kręgu zainteresowań badawczych Profesora znajdują się następujące zagadnienia: prawo konstytucyjne, sprawiedliwość konstytucyjna, prawa człowieka, prawo sądowe i prawo wyborcze.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wykładów na stronie wydarzenia.