ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol.2 – nabór zgłoszeń

24.01.2023 - 12:29 aktualizacja 24.01.2023 - 12:33
Redakcja: am

Koło Naukowe Filmoznawców UŁ wraz z Grupą Badawczą Polska Animacja zapraszają do udziału w ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol.2!

Hasło tegorocznej edycji brzmi: JAK DZIAŁA ANIMACJA?

Konferencja ANIMOWANE nieANONIMOWE tworzy przestrzeń do interdyscyplinarnej dyskusji o animacji pojmowanej nie tylko według klucza autorskiego bądź w kategoriach technicznej lub warsztatowej metody tworzenia sztuki. Wielowymiarowy charakter filmu animowanego pozwala zwrócić uwagę na instytucjonalną perspektywę produkcji czy rozpowszechniania. Animacja to także obszar edukacji, działalność osób zapomnianych oraz nigdy niepamiętanych. To reinterpretacje najbardziej znanych dzieł i spojrzenie na aktualny stan polskiego filmu animowanego. Stąd też do udziału w konferencji zapraszamy badaczy z różnych dziedzin naukowych (filmoznawstwo, medioznawstwo, kulturoznawstwo socjologia, historia, antropologia, literaturoznawstwo, językoznawstwo i wszystkie niewymienione).

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie konferencji oraz na podstronie wydarzenia na Facebooku.

Konferencja odbędzie się online w dniach 17-18 maja 2023 roku.

Abstrakty o objętości 200-300 słów można zgłaszać do 31.01.2023 r. za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/n4TjpetbKafMUxe2A.

Pytania należy kierować na mail: kolonaukowefilmoznawcow.ul@gmail.com. W tytule prosimy o wpisanie nazwy konferencji.

Głównym partnerem wydarzenia jest Festiwal Polskiej Animacji O!PLA oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.

Patronat nad konferencją obejmują: Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Momakin, czasopismo Ekrany, Polish Animations, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej.

ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol.2 17-18 maja 2023