Pracownicy WH oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego nagrodzeni podczas Poznańskich Targów Książki 2023

14.03.2023 - 12:54 aktualizacja 17.03.2023 - 15:26
Redakcja: mn

10.03.2023 r., w pierwszym dniu Poznańskich Targów Książki 2023 odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w trzech konkursach na najlepsze książki organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM.

Miło nam poinformować, że Nagrodę Specjalną w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz o Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymała dr hab. Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, prof. UŚ za książkę pt. „Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej”.

W Konkursie Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki wyróżnienie otrzymała pozycja „Maria Klementyna Sobieska, królowa i Służebnica Boża autorstwa”  autorstwa prof. dr hab. Aleksandry Skrzypietz i Stanisława Jujeczki (Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego).

Obie nagrody dotyczą również Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie gratulujemy!

okładka książki "Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej" Agnieszki Adamowicz-Pośpiech

okładka książki pt. "Maria Klementyna Sobieska, królowa i Służebnica Boża" autorstwa Aleksandry Skrzypietz i Stanisława Jujeczki