52. inauguracja roku akademickiego

05.10.2019 - 19:21, aktualizacja 05.10.2019 - 19:21
Redakcja: an
Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty drugi rok akademicki 7 października 2019 roku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych.  W programie wydarzenia zaplanowano m.in. przemówienie inauguracyjne JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, immatrykulację studentów i doktorantów, a także nadanie tytułów Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego, które otrzymają: prof. dr hab. inż. Alicja Wakulicz-Deja, prof. zw. dr hab. Adam Lityński z oraz prof. zw. dr hab. Józef Ciągwa. Wykład inauguracyjny pt. „Wiedza to nie wszystko… O wartościach i odpowiedzialności uniwersytetu” wygłosi prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Podczas uroczystości wręczona zostanie także nagroda „Pro Scientia et Arte”. Wyróżnienie przyznane w uznaniu za wybitne dokonania naukowe i dydaktyczne w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzyma prof. dr hab. Danuta Stróż z, natomiast w dziedzinie nauk humanistycznych i artystycznych nagroda zostanie przyznana prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi (rektorowi Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016). Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego.