Hispanofonia 2022

05.05.2022 - 10:28, aktualizacja 06.05.2022 - 17:49
Redakcja: mn

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta „Hispanofonii” na Wydziale Humanistycznym UŚ w Sosnowcu, które odbędą się 16 maja 2022 roku od godziny 10:00. Udział w wydarzeniu będzie możliwy za pośrednictwem  kanału YouTube. Głównym celem spotkania jest promocja języka i kultury hiszpańskiej wśród uczniów w naszym regionie.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Wyspy hispanojęzyczne”.

W programie przewidziano: prelekcje wykładowców kierunku filologia romańska oraz konkurs dla uczniów z atrakcyjnymi nagrodami.

Link do transmisji: https://youtu.be/GtrUn3TGKMM

Koordynatorkami Święta „Hispanofonii” są: dr Aniela Kucharska, mgr Magdalena Sędek.

PROGRAM:

• dr Aniela Kucharska „Kuba, czy rzeczywiście wyspa jak wulkan gorąca?”
  • dr Zuzanna Lamża „Bon dia,hòmber, dòkter i spèlchèk, czyli jak Aruba zmieniła hiszpański w papiamentu”
  • dr Cecylia Tatoj „Pięć ciekawostek, których nie wiesz o Wyspach Kanaryjskich”
  • dr Marta Kobiela-Kwaśniewska „Descubre el Parque Nacional de las Islas Atlánticas: un paraíso natural y refugio de piratas”
  • mgr Sandra Lozano González „Las islas españolas: las Canarias no, las otras”