Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego

30.11.2021 - 12:38, aktualizacja 03.12.2021 - 12:28
Redakcja: am

W poniedziałek 6 grudnia 2021 roku o godz. 17.00 przy wejściu głównym Biblioteki Śląskiej przy Placu Rady Europy 1 w Katowicach odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego.

Prof. Krzysztof Uniłowski był pracownikiem Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów Wydziału Humanistycznego. Był wykładowcą akademickim, literaturoznawcą, krytykiem literackim, współzałożycielem i wieloletnim redaktorem kwartalnika literackiego „FA-art” oraz „Śląskich Studiów Polonistycznych”, autorem trzech tomów rozpraw oraz trzech książek krytycznoliterackich, laureatem nagrody im. Kazimierza Wyki i nagrody im. Ludwika Frydego, a także prezesem zarządu Towarzystwa im. Teodora Parnickiego.

Po uroczystości, w auli Parnassos, odbędzie się dyskusja dotycząca krytycznoliterackiego i teoretycznego pisarstwa zmarłego prof. Krzysztofa Uniłowskiego. Wezmą w niej udział: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prof. dr hab. Joanna Orska z Uniwersytetu Wrocławskiego i dr hab. Michał Kłosiński, prof. UŚ z Instytutu Literaturoznawstwa. Moderatorką dyskusji będzie dr Joanna Soćko.

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Biblioteki Śląskiej – od ok. godz. 17.30.

Prof. Krzysztof Uniłowski