Rusz(t) na WH – fotorelacja z wydarzenia

20.05.2022 - 11:11, aktualizacja 20.05.2022 - 11:11
Redakcja: am

16 maja 2022 r. w katowickiej siedzibie Wydziału przy ul. Uniwersyteckiej 4 odbył się piknik integracyjno-edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie miało na celu umożliwienie potencjalnym kandydatom poznanie życia studenckiego oraz oferty edukacyjnej Wydziału. Przyjazna atmosfera pikniku sprzyjała zadawaniu pytań studentom – najbardziej wiarygodnemu źródłu informacji.

Patio zamieniło się w strefę integracyjną ze stanowiskami grup kierunków prowadzonych na Wydziale Humanistycznym, a wszystkiemu towarzyszyło wspólne grillowanie.

Edukacyjnego charakteru dodały krótkie wykłady wybitnych profesorów z różnych dyscyplin humanistycznych, od których rozpoczęło się wydarzenie:

– prof. dr hab. Ryszard Koziołek (Rektor Uniwersytetu Śląskiego) – „Co Lalka ma w środku”,

– prof. dr hab. Leszek Drong – „Needs and Purposes of communication”,

– dr hab. Miłosz Skrzypek, prof. UŚ – „Kwestia śląska po I wojnie światowej”.

Uczniowie mieli również możliwość udziału w warsztatach doradczo-filozoficznych dotyczących autentyczności, prowadzonych przez studentów kierunku doradztwo filozoficzne i coaching.

plakat informujący o wydarzeniu