Wydział Nauk Przyrodniczych

25.09.2020 - 08:35 aktualizacja 29.09.2020 - 13:30
Redakcja: szczepansamulewicz

Drodzy Studenci/Szanowni Państwo,

Rok akademicki 2020/2021 niesie ze sobą dla całej wspólnoty akademickiej wiele nowych wyzwań, z którymi nigdy nie myśleliśmy, że będziemy musieli sobie radzić. Jest to jednocześnie czas, który niesie ze sobą wiele możliwości realizowania dawnych tradycji w zupełnie nowy sposób umożliwiający włączenie w nie znacznie większą ilość uczestników.

Każdy rok akademicki rozpoczynany jest jedną z takich tradycji – Inauguracją Centralną oraz Inauguracjami Wydziałowymi. Dzięki technologii w tegorocznej uroczystości będą mogli uczestniczyć wszyscy ci z Państwa, którzy wyrażają taką chęć.

Inauguracja roku akademickiego odbędzie się 1 października 2020 r w godzinach 11:00 – 13:00 w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych. Będzie ona transmitowana w serwisach Facebook oraz YouTube na kanałach „Uniwersytet Śląski” oraz „UŚTV”. Inauguracja Państwa wydziału odbędzie się 2 października o godzinie 10:00 i będzie dostępna w serwisie YouTube na kanale „Uniwersytet Śląski”.

Przygotowane zostały dla Państwa również Wirtualne Dni Adaptacyjne. Opracowali je pracownicy Centrum Obsługi Studentów razem z przedstawicielami Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego i Rad Wydziałowych we współpracy z innymi jednostkami działającymi na rzecz rozwoju aktywności studenckiej.

Wirtualny Dzień Adaptacyjny odbędzie się 5 października o godzinie 10:00 i transmitowany będzie w serwisach Facebook oraz YouTube na kanałach „Uniwersytet Śląski” oraz „UŚTV”. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na FB Wirtualny Dzień Adaptacyjny UŚ, aby nie przegapić tego spotkania.

Wirtualny Wydziałowy Dzień Adaptacyjny Państwa Wydziału odbędzie się 7 października w godzinach 10:00 – 12:00 i będzie transmitowany również na wyżej wymienione platformach. Dodatkowo opracowany został dla Państwa program szkoleń, którego harmonogram znajdziecie Państwo na stronie https://us.edu.pl/student/komunikaty/wirtualny-dzien-adaptacyjny-us/.
Podczas Wirtualnych Dni Adaptacyjnych wiele miejsca poświęconego zostanie organizacji działania Uczelni i nauki w czasie pandemii koronawirusa. Dowiedzą się Państwo, jak będą przebiegać zajęcia oraz jak i u kogo załatwić sprawy studenckie. Poznają Państwo najważniejsze i najpotrzebniejsze dla studenta osoby w całej Uczelni i na wydziale.

Podczas WDA 5 października poznacie Uniwersytet jako całość, a podczas Wydziałowego WDA będą mieli Państwo okazję poznać władze Państwa jednostki, zabierzemy Państwa na wycieczkę po wydziałowych budynkach, by pokazać, jak wygląda Uniwersytet „od środka”, gdzie znajdują się dziekanat, strefy studenckie czy punkt ksero. Zaprezentujemy także osoby, które na wydziale zajmują się sprawami studenckimi, byście dzwoniąc, czy spotykając się bezpośrednio, potrafili rozpoznać właściwą osobę.

Uzupełnieniem Wirtualnych Dni Adaptacyjnych jest platforma www.adapciak.us.edu.pl, która prezentuje najważniejsze informacje oraz zawiera linki odsyłające do stron internetowych, na których zamieszczamy aktualne informacje oraz najważniejsze akty prawne i dane kontaktowe.