Wydział Nauk Przyrodniczych

Konferencja „Entrepreneurship & Innovation Conference”

03.08.2022 - 17:06 aktualizacja 03.08.2022 - 17:06
Redakcja: szczepansamulewicz

Zapraszamy naukowców z uniwersytetów Transform4Europe, którzy pracują w jednej  z dziedzin transformacji: cyfrowej, środowiskowej lub społecznej na konferencję „Entrepreneurship & Innovation Conference”, która odbędzie się w dniach 14-15 września 2022 r. w Uniwersytecie Kraju Saary w Saarbrücken.

Konferencja ma na celu omówienie i wymianę doświadczeń, pomysłów i koncepcji dotyczących transformacji cyfrowej, środowiskowej i społecznej oraz dalszy rozwój koncepcji przedsiębiorczości opartej na wiedzy. Konferencja ta będzie również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z kolegami z różnych uniwersytetów Transform4Europe i z różnych środowisk.

Program:

Pierwszy dzień konferencji będzie skupiony wokół naukowych spostrzeżeń i prezentacji zaproszonych naukowców na temat cyfrowej, środowiskowej i społecznej transformacji. Uzupełnieniem będą wystąpienia prelegentów z Uniwersytetu Kraju Saary  i innych renomowanych instytutów zlokalizowanych na terenie kampusu uniwersyteckiego.

Drugi dzień skupi się na wymianie pomysłów i opinii na temat tego, jak wzmocnić rozwój wiedzy przedsiębiorczej na naszych uniwersytetach poprzez uwzględnienie różnych perspektyw z dyscyplin biznesowych, społecznych itp. Ponadto, podjęta zostanie dyskusja o regionalnym wpływie sił transformacyjnych, z urzędnikami i przedsiębiorcami z Kraju Saary, która – jako były region górniczy – jest doskonałym przykładem na to, jak siły transformacyjne mogą wspierać regionalne zmiany strukturalne. Program zostanie uzupełniony o wycieczki kulturalne.

Ostateczna agenda i harmonogram zostaną udostępnione wszystkim uczestnikom przed konferencją.

Podróż i zakwaterowanie

Uniwersytet Kraju Saary pokryje koszty podróży do Saarbrücken, jak również koszty zakwaterowania na trzy noce w Saarbrücken (13-16 września 2022 r. ).

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji lub mają jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z Marcelem Aksoyem (marcel.aksoy@uni-saarland.de)