Wydział Nauk Przyrodniczych

Wolontariat w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

01.03.2023 - 09:00 aktualizacja 01.03.2023 - 09:00
Redakcja: szczepansamulewicz
Obecność wolontariuszy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym stanowi ogromne wsparcie w realizacji wielu różnorodnych działań, nierzadko wręcz niektóre z nich bez wolontariatu wyglądałyby zupełnie inaczej albo w ogóle nie doszłyby do skutku. Wolontariusze dzielą się swoim cennym czasem, zaangażowaniem, umiejętnościami i przede wszystkim dobrą energią, otrzymując w zamian możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz wykorzystania czy doskonalenia już posiadanych umiejętności. Co ważne, a może mało oczywiste, każdy znajdzie w Ogrodzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, zdolności czy zainteresowań, nie tylko tych botanicznych. Wolontariusze stali się i wciąż stają integralną oraz niezwykle ważną częścią zespołu.

Wszystkich zainteresowanych wolontariatem zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.obmikolow.robia.pl/wolontariat,i2144.html i zapoznania się informacjami, które przybliżą, czym charakteryzuje się wolontariat w Ogrodzie i w jaki sposób można się w niego włączyć.