Wydział Nauk Przyrodniczych

Dr hab. Urszula Myga-Piątek, Prof. UŚ Przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Geograficznego

14.10.2020 - 13:24 aktualizacja 14.10.2020 - 13:24
Redakcja: szczepansamulewicz

W sobotę 10 października 2020 r. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów PTG, podczas którego wybrano władze Towarzystwa na kadencję 2020-2024. Przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Geograficznego została wybrana dr hab. Urszula Myga-Piątek, Prof. UŚ z naszego Wydziału.

Głównym celem Polskiego Towarzystwa Geograficznego już od ponad 100 lat jest działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju nauk geograficznych oraz edukacji i zastosowania wiedzy geograficznej w szeroko rozumianym życiu społeczno-gospodarczym.

Więcej informacji na temat działalności Polskiego Towarzystwa Geograficznego w nowej kadencji na stronie: www.ptgeo.org.pl