Wydział Nauk Przyrodniczych

Konkurs na projekty TANGO IV rozstrzygnięty!

03.12.2020 - 13:33 aktualizacja 03.12.2020 - 13:35
Redakcja: szczepansamulewicz

Wspólne Przedsięwzięcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Centrum Nauki pod nazwą TANGO jest odpowiedzią na potrzebę zbudowania pomostu między badaniami podstawowymi, a badaniami przemysłowymi oraz pracami rozwojowymi.

Na liście rankingowej (na odpowiednio 3. I 4. Miejscu – na 21 rekomendowanych do finansowania) projektów rekomendowanych do finansowania znalazły się dwa projekty Biologów!

1. Mikrobiologiczna szczepionka wspomagająca osad czynny oczyszczalni ścieków w usuwaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
    • kierownik: dr hab. Danuta Wojcieszyńska, UŚ
    • kwota dofinansowania: 222 360.00 PLN

1. Preparat stymulujący degradację niesteroidowych leków przeciwzapalnych w oparciu o immobilizowane na naturalnym nośniku szczepy bakterii
    • kierownik: dr hab. Urszula Guzik, UŚ
    • kwota dofinansowania: 242 000.00 PLN

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!