Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Rozmowa na temat relacji Polski z Chinami – podcast „Polityka zagraniczna Polski w XXI wieku”

06.05.2022 - 08:56 aktualizacja 06.05.2022 - 09:12
Redakcja: violettakulik

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu poświęconego wyzwaniom i dylematom polityki zagranicznej Polski w XXI wieku.
O relacji Polski z Chinami rozmawiała dr Justyna Łapaj-Kucharska z dwiema ekspertkami: dr Małgorzatą Jakimów z Uniwersytetu w Durham w Wielkiej Brytanii oraz z dr Elżbietą Proń z Uniwersytetu Śląskiego.
Wśród poruszanych w trakcie rozmowy tematów znalazły się między innymi: najważniejsze obszary współpracy polsko-chińskiej, wpływ wojny w Ukrainie na możliwość realizacji chińskiej strategii BRI (Belt and Road Initiative), Inicjatywy Pasa i Drogi oraz Nowego Jedwabnego Szlaku oraz polityki wobec Europy Środkowej i Wschodniej, największe problemy i zagrożenia wynikające z kooperacji strony polskiej z chińskim partnerem, kluczowe wyzwania dla stosunków polsko-chińskich ze względu na zmieniający się układ sił na arenie międzynarodowej oraz rosnącą rywalizację chińsko-amerykańską.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=vBJqrXf3O-0&t=22s

Pani dr Małgorzatą Jakimów z Uniwersytetu w Durham w Wielkiej Brytanii oraz z Pani dr Elżbietą Proń z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

return to top