Warsztaty w ramach projektu „Odkryj PoMoc w sobie”

25.11.2022 - 13:10 aktualizacja 12.12.2022 - 10:59
Redakcja: mariamichniowska

25 listopada 2022 w Szkole Podstawowej nr 11 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach zostaną zrealizowane warsztaty w ramach projektu „Odkryj PoMoc w sobie”. Zajęcia poświęcone będą znaczeniu stereotypów oraz mowie nienawiści, jej rozpoznawaniu, radzeniu sobie w takich sytuacjach.

Warsztaty poprowadzą dr Agnieszka Skorupa i dr Michał Brol – wykładowcy z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, twórcy licznych projektów edukacyjnych i profilaktycznych opartych na filmach; pomysłodawcy i redaktorzy książek m.in. „Film w edukacji i profilaktyce”, „Film w terapii i rozwoju” oraz „Filmowych spotkań z psychologią”.

Scenariusz zajęć dotyczących przeciwdziałaniu mowie nienawiści

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.