Spotkanie z psychologią dla szkół średnich

25.05.2023 - 11:52 aktualizacja 25.05.2023 - 11:52
Redakcja: mariamichniowska

W środę 24 maja 2023 odbyło się „Spotkanie z psychologią” zorganizowane przez studentki IV roku psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W auli im. profesora Józefa Pietera na ul. Grażyńskiego 53 odbyły się dwa wykłady. Mgr Justyna Lipka, doktorantka w dyscyplinie psychologia przedstawiła temat „Psychologiczna podróż do świata filmu”, dr Michał Brol, psycholog z Wydziału Nauk Społecznych kontynuował część wątków poruszonych przez mgr Lipkę w swoim wykładzie „Psychologiczna podróż do świata seriali”.

Następnie młodzież szkół średnich wzięła udział w dwóch warsztatach: „Jak sprawić żeby studiowanie było przygodą?” oraz „Na tropach psychologicznych mitów”.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich oraz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach.