Przedstawiamy Państwu najnowsze książki autorstwa i pod redakcją prof. dr hab. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego.

29.03.2021 - 11:03 aktualizacja 29.03.2021 - 11:03
Redakcja: violettakulik

Przedstawiamy Państwu najnowsze książki autorstwa i pod redakcją prof. dr hab. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego:

1. Biblia a korzenie reportażu. Glosa do historii i teorii gatunku. Toruń 2020, ss. 189.

Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Andrzeja Kaliszewskiego z UJ: książka Wolnego-Zmorzyńskiego wręcz eksploduje treścią tyleż gęstą, co budzącą emocje; treścią prowokującą, ale w pozytywnym sensie, wyznaczanym przez upór i konsekwencje badacza w sprawdzaniu, dowodzeniu hipotez […]. Wolny-Zmorzyński dokonał wyjątkowo metodycznej, komplementarnej wiwisekcji tekstów Nowego Testamentu, biografii jego „autorów”, bohaterów, języka, kontekstów historycznych –wszystko w sposób przemyślany, uporządkowany.

Okładka książki " Biblia a korzenie reportarzu"

1. Rzecznik prasowy policji. Etyka – prawo – praktyka pod redakcją Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego. Toruń 2020, ss.152.

Książka podejmuje ważny temat budowy modelu relacji jakie zachodzą pomiędzy służbami prasowymi policji a mediami. Książka jest cennym uzupełnieniem wiedzy w zakresie kształtowania wizerunku policji ze szczególnym uwzględnieniem osoby rzecznika prasowego – z recenzji prof. UW dr. hab. Dariusza Tworzydły.

Okładka ksiązki Rzecznik Prasowy Policji

1. Klinika Dziennikarstwa – informacja czy mizeria informacji?Tom IV pod redakcją Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego, Krystyny Doktorowicz, Katarzyny Konarskiej. Wrocław 2021, ss. 236.

To efekt pracy konsylium wybitnych polskich medioznawców (prof. Krystyny Doktorowicz – UŚ, prof. Jerzego Bralczyka – UW, prof. Janusza Adamowskiego – UW, prof. Jerzego Jastrzębskiego – UWr, dr. Pawła Płanety – UJ, prof. Tadeusza Kononiuka – UW, prof. Tomasza Mielczarka  – UJK, prof. Jacka Sobczaka (USWPS), prof. Jacka Wasilewskiego  – UW, prof. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego – UŚ, prof. Aleksandra Woźnego  – UWr).  Eksperci Kliniki Dziennikarstwa ocenili pracę dziennikarzy w 2020 roku (informowanie o pandemii oraz wyborach prezydenckich). Klinika Dziennikarstwa działa od 2016 roku jako think tank. Kierownikiem Kliniki Dziennikarstwa jest prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński. 01. Okładka KD 4

1. Gatunki dziennikarskie w erze cyfryzacjipod redakcją Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego. Toruń 2021, ss. 220.

Książka porządkuje wiedzę o współczesnych gatunkach dziennikarskich, omawia ich fundamenty oraz pokazuje jak są one obecnie stosowane w prasie, radiu, telewizji, internecie. Autorami rozdziałów w tej książce są także m.in. prof. UŚ dr hab. Marek Jachimowski oraz dr hab. Mirosława Wielkololska-Szymura z IDiKM UŚ.

Okładka ksiązki" Gatunki Dziennikarskie"

1. Od semiotyki do konsumpcjonizmu. O potrzebie wartościowania fotografii pod redakcją Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego i Krystyny Doktorowicz. Toruń 2021, ss. 200.

Autorzy rozdziałów podejmują wiele wątków związanych z fotografią i fotografowaniem oraz praktyką i krytyką komunikacji wizualnej – z recenzji prof. Jacka Grębowca z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Okładk ksiazki : Od semiotyki do konsumpcjonizmu"