Projekt „Innovation and Transformation in Education”

12.02.2020 - 14:51 aktualizacja 12.02.2020 - 14:52
Redakcja: szymonkwiatkowski

W dniach 27-31.01. w tureckim mieście Bilecik odbyło się spotkanie, inaugurujące projekt „Innovation and Transformation in Education”. Reprezentacje gmin i ośrodków badawczych z czterech krajów: Turcji, Włoch, Łotwy i Polski rozpoczęły współpracę w obszarze edukacji. Polscy przedstawiciele to gmina Mikołów, dla której naukowym partnerem projektu stał się Uniwersytet Śląski, reprezentowany w czasie spotkania przez dr Monikę Franię, mgr Karolinę Glinkę z Instytutu Pedagogiki, dr Agnieszkę Skorupę z Instytutu Psychologii oraz mgr Zuzannę Neuve-Église. Sam projekt „Innovation and Transformation in Education” realizowany jest na Wydziale Nauk Społecznych pod merytorycznym przewodnictwem dr hab. Aliny Budniak. Rozpoczynająca się właśnie międzynarodowa współpraca to doskonała płaszczyzna dla prowadzenia działań naukowych we współpracy z zagranicznymi ośrodkami badawczymi. Zgodnie z harmonogramem projektu kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu w Polsce.