Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.10.2021 - 10:39 aktualizacja 14.10.2021 - 10:43
Redakcja: violettakulik
„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.“

Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Uczniowie,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Wam radości, satysfakcji z nauczania i z uczenia się. Edukacja jest drogą, w której sobie wzajemnie towarzyszymy, drogą niełatwą i często krętą, jednak prowadzącą do wspaniałych efektów. Towarzysząc sobie w tej drodze wzajemnie się wspieramy, inspirujemy, dzielimy nie tylko wiedzą, ale również swoim życiem, doświadczeniem, pasjami. Niech nigdy nie opuszcza Was ciekawość świata i drugiego człowieka.
Dzisiejsze Święto jest również okazją do tego, aby Wam podziękować – za niełatwą i często niewdzięczną pracę, poszukiwanie i przekazywanie wiedzy, wartości, idei.

W imieniu Kolegium Dziekańskiego Wydziału Nauk Społecznych
Dziekan prof. dr hab. Zenon Gajdzica