Szkolenie antyterrorystyczne – podsumowanie wydarzenia

04.04.2022 - 07:24 aktualizacja 11.04.2022 - 08:50
Redakcja: violettakulik

Studenci kierunków Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe oraz Politologia we wtorek, 29 marca, wzięli udział w szkoleniu antyterrorystycznym, które przeprowadzili funkcjonariusze Zespołu Specjalnego Centralnego Biura Śledczego Policji z Krakowa wraz z przedstawicielem Agencji Doradztwa QLMS.

Studenci zostali zapoznani przede wszystkim z zasadami postępowania w sytuacji zagrożenia wywołanego przez aktywnego zabójcę. Dowiedzieli się m.in. o tym, jak skutecznie się ewakuować, co zrobić w przypadku spotkania twarzą w twarz z active shooterem oraz o możliwościach zapobiegania (poprzez uważność) niebezpiecznym incydentom. Nie zabrakło również odpowiedzi na najbardziej nurtujące studentów pytania oraz możliwości sprawdzenia, jakimi środkami ochrony osobistej posługują się antyterroryści.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dyrektor Kierunków Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe oraz Politologia, dr hab. Katarzynę Czornik, prof. UŚ.